کمیسیون هایی که با هدف نابودی شورای سیاستگذاری راه اندازی شدند

وقتی صحبت از شورای سیاست گزاری صنعت چاپ به میان می آید چند پرسش رایج که در دوره دبستان متداول بود تبادر پیدا می کند: شواری سیات گذاری صنعت چاپ، نشر ، بسته بندی، گرافیک چه بود و چه کرد و سر انجام آن چه شد؟؟؟
 
به گزارش آژانس خبری چاپ و بسته بندی ایران، همانطور که می دانید مسئولین هم تا کنون پاسخی برای این پرسشها نیافته اند، اما انقراض این دوره از سیاست ها شکست خورده چاپ به دست مردی از سلسله ی خراسانیان رقم خورد.
 
حال این مدیر خود سیاست های دارد که بعد از گذشت یکسال از حکومتش در اداره کل چاپ و نشر خبر از زمان بیشتر و بیشتر و بیشتربرای آنها می طلبد.
 
اما در این میان صحبت هایی از گوشه کنار به گوش می رسیدکه اینبار یکی از آنها از سوی رییس اتحادیه لیتوگرافان تهران برای یک کمیسیون با رسانه ها مطرح شده که جایی تامل و بررسی و توجه هرچه بیشتر دارد؛ ابوالحسنی با اشاره به نداشتن خروجی گفته: تا به امروز کمیسیون تغییر آیین‌نامه راه‌اندازی و نظارت بر واحدهای چاپی هیچ خروجی نداشته است، زیرا کمیسیون‌ها با هدف نابودی شورای سیاستگذاری راه‌اندازی شده‌اند.
 
 
همچنین این کمیسیون ها هم مانند سلسله منقرض شده قبلی نشست هایی دارد اما به گفته این رییس اتحادیه تا به امروز خروجی دقیقی نداشته، زیرا به صورت منظم و در زمان‌های مشخص برگزار نشده است.
 
 
با انقراض سلسله شورای سیاست گزاری چاپ و نشر و بسته بندی و گرافیک کشور صحبت هایی از گوشه کنار شنیده می شد که این بار عیان گشته است؛ ابوالحسنی در این رابطه گفته: به شخصه اعتقاد دارم که چنین کمیسیون‌هایی با هدف از بین بردن شورای سیاستگذاری و کمرنگ کردن نقش اصناف در تصمیمات بزرگ راه‌اندازی شدند و تا به امروز نیز در رسیدن به اهداف خود موفق عمل کرده‌اند. متاسفانه برگزار نشدن جلسات شورای سیاستگذاری در ماه‌های گذشته باعث شده تا ارتباطات دولت با بدنه صنعت چاپ قطع شود که این موضوع به نفع هیچ کس نیست زیرا مشکلات صنعت چاپ باید با همت دو طرف حل شود.
 
در این میان بدون هماهنگی پرسشنامه هایی به برخی چاپخانه ها ارسال شده که کمتر کسی از چند و چون آن آگاهی دارد رییس اتحادیه لیتوگرافان نیز از آن دسته است وی در این ارتباط گفت: از ارسال این پرسش نامه‌ها هیچ اطلاعی ندارم، زیرا هیچ هماهنگی با ما نشده است و باتوجه به برنامه‌های دفتر امور چاپ، بی اطلاعی بنده از این موضوع کاملا طبیعی است.
 
 
این مدیر با نا مساعدتر شدن اوضاع صنعت چاپ نسبت به گذشته گفت:متاسفانه اتفاقات رخ داده در یک سال اخیر تمام پیش بینی‌ها را خراب کرد، زیرا این طور برداشت می‌شد که با آمدن یک مدیر از بدنه صنعت چاپ مشکلات حل می‌شود، امااوضاع هیچ تغییری نکرد و حتی در برخی حوزه‌ها بدتر هم شد.
 
 
وی ادامه داد: به جرات می‌توان گفت که امروز متولی صنعت چاپ تنها به دنبال شعار دادن است و هیچ کار مثبتی در ماه‌های گذشته انجام نداده، زیرا مدیرکل جدید حرف بدنه صنعت برایش اهمیتی ندارد و تنها شعار می دهد.
 
از همین رسانه از وی درخواست می‌کنم که گزارشی از فعالیت یک ساله خود را برای اهالی این صنعت شرح دهد تا مردم نیز از عملکرد یک سال گذشته ایشان مطلع شوند و قضاوت کنند.
 
رییس اتحادیه لیتوگرافان در پایان اظهار کرد:بدون شک صنعت چاپ نیاز به مدیری دلسوز و پر دغدغه دارد تا بتواند مشکلات آن را برطرف کند و مدیر پروازی به درد آن نمی‌خورد، چراکه صنعت چاپ یک صنعت مهم و پرکار است و وقت زیادی می‌خواهد.
 
البته توجه خاص آقای مدیر به برخی از شهرهای خاص نیز از گوشه و کنار شنیده می شود و مانند همیشه از مصاحبه و پرسشهای بی پرده خبرنگاران تخصصی طرفه می رود، که نمونه بارز آن آژانس خبری چاپ و بسته بندی ایران است که از ماه رمضان تاکنون در نوبت مصاحبه قرار دارد و آقای مدیر یا در جلسه هستند و یا در سفر!!! ومطمئنا هیچگاه این مصاحبه تخصصی انجام نخواهد شد. در صورتیکه برخی خبرنگاران در کسری از دقیقه یک خبر مثبت و شسته رفته با عکس خندان و تمام رخ از آقای میر می گیرند!!!