متاسفانه جشنواره چهاردهم از کیفیت خوبی برخوردار نبود

رییس اتحادیه لیتوگرافان تهران در گفت وگو با پایگاه اطلاع رسانی صنعت چاپ ایران اظهار کرد: انتظار ما این بود که در دولت تدبیر و امید جشنواره‌ای باشکوه و در شان اهالی صنعت چاپ را شاهد باشیم، اما متاسفانه جشنواره به شکل خیلی بدی برگزار شد، چراکه به نظرات افراد متخصص توجه‌ای نکردند.

وی ادامه داد: باتوجه به اینکه جشنواره در سال‌های گذشته توسط مدیران غیر چاپی برگزار می‌شد، اما شاهد برگزاری آبرومندانه آن بودیم، در صورتی که امسال باتوجه به حضور مدیری از بدنه صنعت چاپ جشنواره خوبی را شاهد نبودیم و انتظارات برآورده نشد.

ابوالحسنی با اشاره به برخی راهکارها برای افزایش کیفیت جشنواره صنعت چاپ گفت: طبق گفته‌های علی جنتی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بهترین راه این است که کارها را به اهلش واگذار کنند تا شاهد رشد و پیشرفت این صنعت باشیم و امیدواریم که این اتفاق به زودی رخ دهد، اتفاقی که در جشنواره چهاردهم شاهد آن نبودیم.

وی افزود: جشنواره در سال‌های گذشته در سه محور تجلیل از پیشکسوتان، جشن کارگران و مسابقات دنبال می‌شد که امسال چنین برنامه‌ای را شاهد نبودیم زیرا تجلیل از پیشکسوتان در بدترین حالت ممکن برگزار و جشن کارگران و مسابقات ورزشی به کل حذف شد. متاسفانه در یک سال گذشته نه تنها برنامه‌ای به برنامه جشنواره اضافه نشده است بلکه بخش‌های جذاب و جالب را نیز حذف کرده‌اند.

رییس اتحادیه لیتوگرافان در پایان اظهار کرد: بدون شک باتوجه به بینش و گفتار وزیر، وی نیز از شرایط موجود راضی نیست و باید تغییر و تحولاتی صورت بگیرد تا صنعت چاپ بتواند به شرایط گذشته بازگردد، زیرا با سیاست‌های موجود راهی برای پیشرفت وجود ندارد.