موضوع را از لحاظ قانونی و قضایی تعقیب خواهیم کرد/ ریشه بی اخلاقی ها را باید خوشکاند


انتخابات هیات مدیره تعاونی لیتو‌گرافان در تاریخ 21شهریور برگزارشد؛ اما نکته قابل توجه این دوره سخنرانی نماینده اتحادیه در مراسم انتخابات تعاونی بود ؛ هرچند این انتخابات نسبت به دیگر تعاونی ها بدون هیچ تنش برگزار گردید ؛ اما تاکنون شاهد این نوع استقبال از سخنرانی‌های غبرمترقبه نبوده .
گزارش آژانس خبری چاپ و بسته بندی اریران(پاپنا) ، موضوع روز این سخنرانی و صنعت چاپ مناقشه چاپ دیجیتال بوده ، مناقشه‌ای که اکنون بیشتر به نبردهای چریکی می‌ماند تا مناقشه صنفی.
در همین راستا به سراغ نفر اصلی این توازن‌ بی توازنی رفتیم ،یعنی نایب رییس اتحادیه لیتوگرافان تهران تا بیشتر پیرامون ان مسئله به بحث و تبادل نظر بپردازیم.
احمد ابوالحسنی در این رابطه به خبرنگار پاپنا گفت : موضوع سخنرانی موارد صنفی و مسئله چاپ دیجیتال بود و اهالی صنف کنجکاو بودند که از چند و چون این ماجرا آگاه شوند وی ادامه داد :‌ اتحادیه چاپخانه دارن تهران چندی است که در سایت خود‌خبر از الحاق انجمن چاپ دیجیتال به عنوان رسته‌ای جدید داده بود و حال باید خبر از لغو آن مطرح می کرد که حواشی فراوانی در همین راستا برای آنها بوجود آورده است .
نایب رییس اتحادیه لیتوگرافان در ارتباط با غیر کارشناسی بودن این نامه افزود : با توجه به اینکه چاپ دیجیتال بسیار گسترده است و این مهم از چشم کارشناسان دور مانده ، اتحادیه لیتوگراف طی نامه ای رسماً خواستار بررسی بیشتر و تجدید نظر در این موضوع شده بود که خوشبختانه با موافقت آقای دری دستور کارشناسی و بررسی داده شد ، اعضای هیات مدیره صنف به عنوان وکیل مدافع اعضا در مجامع عمومی محسوب می شوند و باید با تمام قوا در پی تحقق منافع صنف و صنعت خود باشند حال این موضوع فراتر از صنف بود.
وی در ارتباط با نامه‌ای که در آخرین روزهای کاری معاونت فرهنگی سابق با مضمون بازگشت به رای شورای سیاست‌گذاری صنعت چاپ گفت :چنین نیست بلکه جناب دری دستور به کارشناسی مجدد دادند اما متاسفانه مسئله از سوی برخی از بظاهر دوستان شخصی شد و مطمنا خروجی این کارو پیامدهای آن باعث ... خواهد شدچون اعضای هیات مدیره اتحادیه لیتوکراف با استدال فنی و کارشناسی صحبت می کنند نه بد اخلاقی.
وی در ارتباط با طرح این موضوع در مجمع امور صنفی به پاپنا گفت :در ابتدا باید به نامه غیرکارشناسی شده‌ای اشاره کرده که از سوی ارشاد به مجمع ارسال شده بود‌ به قول آقای احمدی نژاد: خیلی از مسئولین نیت شان خیراست اما به قوانین آشنا نیستند که به نکته ظریف و درستی اشاره کردند .
جالب اینجاست که شورای سیاست گذاری هم قانون مجمع امور صنفی را نمی دانست که اگر می دانست چنین نامه‌ای را تایید نمی‌کرده و علت درخواست کارشناسی ماهم در همین راستا بود و این نامه از بعد حقوقی و قانونی مشکل دارد در حالیکه دوستان می‌گفتند که درپی تامین نظرات ما هستند ، اصلا از ما نظری نخواسته بودند اگر می خواستند حتما غیر از این میشد که شد.
در همین راستا اتحادیه چاپخانه‌داران تهران اقدام به دریافت نامه‌ای از وزارت ارشاد نمود تازه ما بعنوان حامی صنف خود و همچنین وظیفه ملی باید ورود پیدا می کردیم زیرا مشکلات فراوانی برای اصناف بوجود می اورد.
سوال‌خبرنگار پاپنا این بود که با این وضع نامه ارشاد هیچ تاثیری نداشت پس چرا این همه جنجال آفرید ؟
ابوالحسنی در پاسخ گفت :چون اتحادیه لیتوگرافان در پی وحدت وهمدلی بود و نمی‌خواست در اجلاس مجمع امور صنفی در مقابل رییس اتحادیه چاپخانه داران به عنوان مخالف سخن بگویید لذا از همان سازمانیکه چنین نامه ای داده بود تصمیم به پیگری و کارشناسی نمودیم ؛ اما متاسفانه متاسفانه موضوع از طرف رئیس اتحادیه چاپخانه‌داران تهران شخصی شد و در مجامع مختلف غرض مندانه از سوی ایشان به موضوع پرداخته شد ، لازم به ذکر است هیات مدیره اتحادیه لیتوگراف نیز در پی این حتک‌حرمت اقدامات قانونی لازم را درپیش گرفته و تا حاصل رسیدن به حق خود ماجرا را تعقیب خواهد نمود.
وی در پایان یادآور شد :اتحادیه چاپخانه دارن تهران مدعی است 10 سال در حال پیگیری الحاق چاپ دیجیتال‌ به رسته‌های این اتحادیه بوده ، سوال اینجاست که آیا یک ماه نمی تونستند به این 10 سال بیفزایند تا موضوع از راه‌های بهترکارشناسی می شد پس نتیجه می گیریم موضوع همدلی و همکاری با اتحادیه ها و دفتر امورچاپ شاید ظاهری بوده نه قلبی .
اما راه حل چیست ؟
درباره چاپ دیجیتال که حرف های کارشناسی زیادی داریم که به موقع مطرح خواهیم نمود بخش‌های آن مشخص است ، اما درارتباط با بداخلاقی باید گفت فقط قانون بین ما پاسخگو است و ماموریت که اعضای هیات مدیره اتحادیه به من دادند که ریشه این بد اخلاقی در صنعت چاپ خشکیده شود و من هم تا انتها پیگیری می کنم.
وی درپایان افزود : اعضای هیات مدیره نامه‌ای که به بنده دادند و در حال حاضر من مستقیم مامور این کار هستم ، در ارتباط با اتحادیه چاپخانه‌داران می گویم واقعا متاسفم که مدعی پرچمداری این صنعت هستند ،برخلاف کلیه عزیزان چاپخانه دار که دلسوز برای فرهنگ و ادب ایران عزیز هستند چنین ادبیاتی از طرف مسئول صنفی انجام می پذیرد خوشبختانه این بداخلاقی نظر کل هیات مدیره نبوده بلکه نظر شخصی اقای نیکو سخن و یک نفر دیگر هیات مدیره است که انشالله به موقع به ان نیز پرداخته خواهد شد خوشبختانه اقای دکتر اسماعیلی سرپرست محترم معاونت فرهنگی شخصی با خرد مدیر و واقع بینی قرار گرفته که با حرفهای بنده و امثالهم تغییری در اقتدار و مدیریتش حاصل نخواهد شد از خداوند درخواست دارم به ما بینش و توان خدمت و لیاقت جایگاهی که بزرگان و عزیزان صنف به ما داده اند شکر گذار و خادم واقعی باشیم.