نایب رئیس اتحادیه صنف لیتوگراف:

کار ماندگار و به یادماندنی بهتر از کار ضعیف است
تاریخ درج : ٠٦ شهریور ۱٣۹۱ ٠٧:٠۱
 

اشاره:

نظر به برگزاری اجلاس سران از یک سو و تعطیلی روز یازدهم شهریور که روز صنعت چاپ نامیده شده و نیز تغییر در روز برگزاری مراسم گرامی داشت این روز، با احمد ابوالحسنی نایب رئیس اتحادیه لیتوگرافان گفت و گو یی انجام داده ایم که  از نطرتان می گذرد:

 ما همه در کار و شغل خود، برای بهبود اوضاع تلاش می کنیم و برایمان انجام یک کار به یادماندی و ماندگار اهمیت دارد تا یک کار سطحی و ابتدایی، به همین خاطر، کار دیر اما با کیفیت را بر کار زود ولی بی کیفیت ترجیح می دهم. درست است که کار با کیفیت و به موقع، بهترین کار ممکن است؛ اما در شرایط نامتوازن و نامتعارف، ترجیح می دهم.

نایب رئیس اتحادیه صنف لیتوگراف با تبریک روز صنعت چاپ به صنف لیتوگراف و تمامی زحمتکشان و خدمتگزاران صنعت چاپ کشور  با بیان این مطلب بر اجرای برنامه ای در شأن اصناف چاپ تأکید کرد و گفت:

روز صنعت چاپ روز مهم و اثرگذار است و می تواند فرصت های زیادی برای ترویج صنعت چاپ در اختیار ما بگذارد و ما از این روز باید نهایت استفاده را بکنیم.

وی کلمۀ روز را محدوده زمانی دانست که به معنی محدود کردن فعالیت ها نیست و با تأکید بر تلاش گسترده و طولانی مدت برای معرفی صنعت چاپ و صیانت از اصناف آن افزود:

نباید به کلمه وابسته شویم و چون یک روز را به نام صنعت چاپ قرار داده اند، به آن روز محدود شویم؛ بلکه باید در طی سال به این مناسبت و به این بهانه کار کنیم. کلمۀ روز صنعت به معنی یک روز نیست، بلکه مفهوم بزرگی دارد و آن به رسمیت شناختن اهمیت و جایگاه صنعت چاپ در کشور ماست و ما باید از این مناسبت برای تبلیغ کار خود و نشان دادن زحمت همکارانمان استفاده کنیم.

ابوالحسنی مناسبت روز صنعت چاپ را فرصتی برای گفت و گو و جلب نظر مسئولان دانست و گفت:

ویژگی بارز این مناسبت، تمرکز بر برجسته کردن محاسن صنعت چاپ برای تولید ملی و جلب نظر مسئولان و سرمایه های بخش خصوصی است و این کاری نیست که در یک روز بشود آن را انجام داد، بنابراین تعدد برنامه و طولانی کردن مدت برگزاری برنامه ها می تواند فرصت بیشتری برای کار روی افکار عمومی بدهد.

نایب رئیس اتحادیه لیتوگرافان در پاسخ به این سؤال که آیا برگزار کردن مراسم نکوداشت روز صنعت چاپ در روزی غیر از یازدهم شهریور و حتی در آبان ماه را چگونه ارزیابی می کنید، گفت:

روز برگزاری مهم نیست که یازدهم باشد یا زودتر یا دیرتر، مهم این است که ما به اهداف برسیم و از این مناسبت استفاده کافی ببریم. به عبارتی، روز صنعت چاپ به معنی مناسبت تاریخی و تقویمی برای بزرگداشت این صنعت و معرفی بیشتر آن باشد، بنابراین از نظر من هیچ عیبی ندارد که زودتر یا دیرتر برگزار شود، مهم این است که قوی و قابل توجه برگزار شود و تا حد امکان مسئولان عالی رتبه را به آن دعوت کرد و در رسانه ها در باره آن سخن گفت.

ابوالحسنی با تبریک مجدد روز صنعت چاپ به همۀ همکاران خود و دیگر همکاران در سایر اصناف اظهار امیدواری کرد که مناسبت گرامی داشت صنعت چاپ تبدیل به مناسبتی فراگیر و کاملاً ملی شود و آرزو کرد روزی برسد که همۀ مردم ایران به مناسبت روز صنعت چاپ، نسبت به این صنعت خدمتگزار حساسیت نشان داده و از آن حمایت کنند. برای تحقق این آرزو باید تلاش کنیم و یادمان باشد که کار ماندگار و به یادماندنی بهتر از کار ضعیف است.